“Engelsiz Yaşamda Gelinen Son Durum” Ele Alındı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle “Engelsiz Yaşamda Gelinen Son Durum” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Altınokta Körler Derneği tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesi Lale Salonunda düzenlenen programa Manisa Valisi Mustafa Hakan GÜVENÇER, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Murat KONAN, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergun AKSOY, sivil toplum kuruluşları, engelliler ve engelli aileleri katıldı. 

Bedriye PEHLİVAN moderatörlüğünde düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi M.Özhan KALAÇ, Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Aile Birliği Başkanı Saadet ŞERANOĞLU, Sağır ve Dilsizleri Koruma Derneği Başkanı Bilal CANSU, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Murat KONAN, Altınokta Körler Derneği Manisa Şube Başkanı Hüseyin PEHLİVAN, Spina Bifida Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Cevval ULMAN yer aldı.
 
Söyleşide, engellilerin var olan haklarından yararlanma durumları, yürürlükte olan yasal mevzuat, sorunlar ve özellikle erişilebilirlikle ilgili sorunlar, engelliliğin oluş nedenleri ve alınabilecek önlemler ele alındı.


Sonraki Sayfa: Engellilerimizle Kahvaltıda Buluştuk

Önceki Sayfa : 2016 Yılı Hizmetiçi Eğitimimiz Başladı